Únorová akce

Dne 21. 2. navštívily knihovnu děti ze MŠ Moravany – Motýlci. S dětmi jsme si vyprávěli o tom, jak to v knihovně funguje a přečetli jsme si také pohádky.

Lednová akce

Dne 27. 1. 2023 přišly do knihovny na návštěvu Kuřátka z MŠ Moravánek. Pěkně jsme si společně  popovídali o knihovně a četli pohádky. 

Listopadová akce

Dne 4. 11. 2022 navštívila Obecní knihovnu 5. tř. ZŠ Moravany. Beseda o tom, jak se v knihovně orientovat, o nových knihách (Sesterstvo od Lucie Hlavinkové aj.) a soutěži Jižní Morava čte, měla v závěru volný program, kdy si děti mohly sami vybrat to, co je zajímá a přihlásit se jako čtenáři.

Beseda spisovatelky Zuzany Pospíšilové

V pátek 25.11. nás navštívila spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Uskutečnily se 4 besedy pro děti z 1.-4. třídy. Skvěle zaujala děti vyprávěním a čtením ukázek že svých několika dílových knih Kouzelná třída, Školnice Valérie, Konec zlobeni aj. Připravila mnoho hádanek např. na téma povolání. Moc zajímavé pro děti bylo vyprávění o záchraně různých zvířátek vycházejících v dílech Příběhy se šťastným koncem. Děti byly nadšené a doufáme, že paní Pospíšilová k nám přijede znovu.

Moc se těšíme. 

„Jižní Morava čte“ vyhlásila sedmý ročník soutěže 

Obecní knihovna Moravany se připojuje již 4. rokem k této soutěži. Téma letošního roku je „Co vypráví voda“! Soutěž je určena pro děti od 4-15 let.

  1. Kategorie literární (2.-3.tř.) jednotlivci
  2. Kategorie literární (4.-5.tř.) jednotlivci
  3. Kategorie literární (6.-9. tř. včetně nižších ročníků víceletých gymnázií) jednotlivci
  4. Kategorie poezie pro účastníky ve věku 7-15 let
  5. Kategorie volné tvorby (MŠ a 1.-2. tř.) jednotlivci i skupiny
  6. Kategorie volné tvorby (3.-5. tř.) jednotlivci i skupiny
  7. Kategorie volné tvorby (6.-9. tř. včetně nižších ročníků víceletých gymnázií) jednotlivci i skupiny

Forma volná – literární, výtvarná, komiks, fotografie s textem, audiovideo, 3D výtvarné modely

Termín odevzdání prací – do konce listopadu do Obecní knihovny Moravany.

Soutěž organizuje Moravská zemská knihovna (MZK) již tradičně s podporou Jihomoravského kraje a v kooperaci se zapojenými jihomoravskými knihovnami i tento rok organizuje další, už sedmý ročník soutěže pro děti a mládež v rámci projektu „Jižní Morava čte“.  

Jeho cílem je rozvoj dětského čtenářství, ale také přiblížení knihoven jako míst, kde děti najdou nejen zábavu či hodnotné poznání, ale třeba i nové kamarády a příjemně strávený čas.

V knihovnách, které jsou do projektu zapojeny, bude pro návštěvníky z řad dětí, ale i jejich rodičů či prarodičů bohatý doprovodný program, jehož součástí budou např. besedy s autory, čtenářské a filmové kluby, diskuse, workshopy, vernisáže, čtení pro nejmenší, ale i autorská čtení pro dospělé.

Do soutěže, jejímž letošním tématem je „Co vypráví voda“, se mohou děti z jihomoravského kraje ve věku od 4 do 15 let začít hlásit od září a to buď ve svých velkých městských či malých, obecních knihovnách. Účastnit se mohou jako jednotlivci, nebo v kolektivech. Svůj talent a kreativitu mohou uplatnit ve třech hlavních disciplínách: literární, výtvarné nebo audiovizuální tvorbě.

Veškeré informace a novinky o projektu najdete na webu www.jiznimoravacte.cz nebo na facebookovém profilu https://www.facebook.com/jiznimoravacte/.

Vítejte na stránkách Knihovny Moravany u Brna

S lítostí oznamujeme, že naše webové stránky knihovny napadl zákeřný VIR, který způsobil vymazání celého obsahu webu. Začínáme tedy znovu od začátku.

 🙁

Intenzivně ale pracujeme na co nejrychlejším návratu k běžnému provozu webu a vypadá to, že se nám začíná dařit.

V pravém menu na hlavní straně najdete odkaz na KATALOG KNIH a KNIŽNÍ NOVINKY.

V horním menu pak na jednotlivých stranách všechny potřebné informace 😉

Těšíme se na Vaši osobní návštěvu v knihovně.